اخبار و رویدادهای معماری ایران و جهان

ساختمان خدمات دانشجویی واقع درلس آنجلس

ساختمان خدمات دانشجویی واقع در لس آنجلس

معماران CO این ساختمان را با طراحی سقف آلومینیومی درزدار و ایستاده SSB را در بالابه صورت دو سازه مجزا قرار دادند. این شکل و جهت گیری صرفاً به جهت بهینه سازی مدیریت انرژی صورت گرفته است ، به حداکثر رساندن نور روز و ارائه منظره به اطراف هدایت می شود.طرح سقف این ساختمان به توپوگرافی پردیس ، کوهپایه ها و کوه های سان گابریل مجاور اشاره می کند ، به گونه ای ساختمان را با کوه پیوند می دهد. این پروژه دارای گواهینامه LEED Platinum است.
هتل Sonmei

هتل Sonmei

هتل Sonmei درشهرشنژن چین در سال 2020 ساخته شده است. با طراحی خاص و ویژه و به کارگیری اشکال حبابی و منوربه رنگ های صورتی و نقره ای در دیزاین داخلی آن جلوه خاصی به آن داده و طرحی منحصر به فرد را برای هتل ایجاد کرده است.
ویلای بلند پرواز

ویلای بلند پرواز

ویلای بلند پرواز توسط گروه دفتر معماری مهیار در شهر اصفهان ساخته شده است . در طراحی این ویلا پلان و حجم به صورت مجزا طراحی شده بود و در آخر با ترکیب آن دو حجم و طرح کلی آن نمایان شده است .
پیرایش DOCARD

پیرایش DOCARD

پروژه بازسازی آرایشگاه مردانه Docard واقع در مجتمع تجاری سام سنتر تهران توسط شرکت طراحی مفهوم انجام شده است . در این پروژه با انتخاب رنگ های گرم حس زیبایی فضا را چندین برابر کرده اند
باشگاه بدنسازی Kometa Black

باشگاه بدنسازی Kometa Black

این مکان جالب در مرکز شهر مسکو واقع شده است. این باشگاه در طبقه اول مرکز خرید گالری نگلینایا واقع شده است که فاقد نور روز است ، اما این یک زیادی خاصی نیز ایجاد می کند . در این مکان با حفظ جو طبیعی آن و با ترکیب رنگ های گرم ، فضا را به محیطی کاملا مدرن و پر جنب و جوش تر و زنده تبدیل کرده است .
موزه ایو سنت لوران

موزه ایو سنت لوران

این ساختمان توسط شرکت معماری فرانسوی Studio KO طراحی شده است ومتشکل از نمایشگاه دائم و موقت و سالن اجتماعات ،کافه رستوران با تراس وکتابخانه ای با بیش از 5000 کتاب می باشد.